Úvod » Sezóna 2015/2016

World Grand Prix 2016

publikováno 10.06.2016 (aktualizováno 12.06.2016)

V letošním roce se po roční přestávce představil prestižní volejbalová soutěž žen World Grand Prix v České republice. Záměrně bylo  zvoleno místo konání Olomouc, tradiční bašta ženského volejbalu. První ročník této soutěže se uskutečnil v roce 1993 za účasti osmi týmů a se stejným počtem soutěž vydržela až do roku 2002, mimo ročník 1994 - to bylo dvanáct družstev.osrupně se počet účasníků rozrostl až na současných dvacet osm týmů, které hrají ve třech skupinách. Letošní ročník proběhne od 3. do 17. června a do finále postoupí šest týmů, včetně pořádajícího Thajska. Ale poďme zpátky do Olomouce.

První hrací den se nejdříve utkaly týmy Bulharska (aktuálně 19. místo světového žebříčku) a Dominikánské republiky (7), a po nich Česká republika (28) s Kanadou (17).

BUL - DOM  0 : 3 (16:25, 24:26, 23:25)

CZE - CAN  3 : 0 (25:19, 25:21, 25:21

Druhý hrací den začal soubojem Dominikánské republiky s Kanadou  a Dominikánky potvrdily roli favoritek, i když v druhém setu musely čelit setbolu Kanaďankám. Právě probíha zápas České republiky s Bulharskem a Češky právě snížily na 1:2. Dobojováno, naše holky prohrály čtvrtý set v koncovce a tím i celý zápas.

DOM - CAN  3 : 0 (25:16, 27:25, 25:21)

CZE - BUL    1 : 3 (22:25, 16:25, 25:23, 19:25)

Třetí hrací den právě začal a proti sobě se postavily týmy Kanady a Bulharska. Třetí minuta stav 4:3 pro CAN. Druhý technický time 11:16 z pohledu CAN. Už jsme v druhém setu, první time-out (TO) 6:8, druhý TO 16:15. Koncovka druhého setu 22:21, 24:22 .... Smeč BUL do autu a CAN získala na turnaji první set. V třetím setu první TO 5:8, druhý TO 15:16, ale nakonec set urvaly CAN. Čtvrtý set se od počátku vyvíjel lépo pro BUL, a Bulharky v koncovce vedly 22:18, ale Kanaďankám se podařilo otočit vývoj a jako prvé si v zápase vypracovaly mečbol, ale neuhrály ho. Nakonec úplný závěr setu vyšel BUL a jde se do zkrácené hry. Už se hraje další zápas CZE vs. DOM. První set vyhrály Dominikánky až po velkém boji. Přímý bod  z podání pro naše a hned další a vedeme 3:1, 4:1, 4:2 ...  7:2,  TO 8:4,,  ....   11:4, ale už 11:7 ..... . TO 16:8 ... super,  a super až do konce!!!!!!!! Úplně jiný volejbal než včera s Bulharkami!!!! Třetí set nezačal nejlépe 2:7 ... , ale už se hra lepší 7:9 a hned 10:10 , soupeřky si však koncovku setu pohlídaly. Čtvrtý set ... neskutečné srovnáno ... Tiebreak .. 0:3, těžký začátek. Hmm dobojováno ..

CAN - BUL  2 : 3 (22:25, 25:22, 25:21, 26:28, 10:15)

CZE - DOM  2 : 3 (22:25, 25:15, 21:25, 26:24, 8:15)